WATERGUARD SENZOROVE KOMPONENTY

Senzory a senzorové vodiče, které je možné zakoupit samostatně

Bezdrátový sensor
obj.č. 5648275

WaterGuard bezdrátové senzory kontrolují úniky každých 10 sekund pomocí vestavěných senzorů nebo senzorové pásky připojené k vysílači. Senzor komunikuje s centrální jednotkou vysokofrekvenční frekvence RF868 MHz. Za příznivých podmínek je dosah ve volném výhledu 2-300 m a uvnitř 50 m.

Při montáži na stěnu je snímač umístěn v příslušné konzole s přiloženou špičkou senzoru.
Při umísťování na podlahu, se konzola odstraní a senzor se umístí přímo na podlahu v monitorované oblasti.
Bezdrátový vysílač musí být umístěn na místech, kde existuje riziko vytečení, ale současně je k dispozici, když se mají vyměnit baterie (2 baterie AA). Životnost baterií je cca. 5 let při normálním provozu.

bezdrátový Sensor

Senzor může být namontován na stěnu nebo volně umístěný na podlaze. Kliknutím na označení níže zobrazíte různé možnosti umístění.

Klikni pre zvačšenie obrázku

Senzorová páska
obj.č. 5648223
Plochá oboustranná senzorová snímací páska. 3 metry dlouhá, je možné řezat ji na požadovanou délku. Uspořádání senzorové pásky se musí provádět tak, aby bylo vhodné pro monitorování úniků vody, zatímco běžné používání vodních zařízení nemá vliv na systém.

Klikni pre zvačšenie obrázku

Konektor pro připojení senzorové pásky.
Používá se k připevnění pásky na velké vzdálenosti.
obj.č. 5648327

Senzorový vodič 4, 10 nebo 100 metrů
obj.č. 5648228 (4 m)
obj.č. 5648229 (10 m)
obj.č. 5648224 (100 m)

Kabel čidla by měl být uspořádán tak, aby umístění bylo vhodné pro monitorování úniků vody a aby běžné používání vodních instalací nemělo vliv na systém. Vhodné je umístění pod prahem dveří ve vlhké místnosti a pod polici v kuchyňském pultu.

Senzorový vodič musí být uložen s odizolovanými body směřujícími k zemi a vždy uložený v nejnižších bodech. Musí být dobře připevněn.

Pokud je kabel snímače objednané na délku delší než 10 m, musí instalatér odizolovat kabel tam, kde by mělo být monitorování. Při odizolování se plast rozřeže až na měděný drát, snadno se to udělá např. nožem na tapety.

Kliknite pre zvečšenie obrázku